Як адаптуватися до переведення годинника на літній час і зміцнити здоров'я?

Як адаптуватися до переведення годинника на літній час і зміцнити здоров'я?

31.03.2023

У цій статті розповідаємо, як подолати стрес, пов'язаний із переходом на літній час.

 

Перехід на літній час є щорічною подією, яка стала нормою у більшості країн світу. Однак не всі люди реагують на нього однаково, оскільки такі зміни можуть вплинути на ритм сну та фізіологічні процеси в організмі. Перехід на літній час може бути важким для багатьох людей, особливо для тих, хто має проблеми зі сном та адаптацією до нових режимів. Чи є вихід? Розповідаємо у цій статті!

Як підготуватись?

Фахівці Американської академії медицини сну (American Academy of Sleep Medicine), США, стверджують, що людина може заздалегідь підготувати себе до переходу на літній час, якщо щовечора на 15-20 хв раніше лягатиме спати протягом кількох днів до переведення годинника. Але навіть після цього можливо важко пристосуватися до нового режиму.

Деяким людям може знадобитися більше тижня, щоб звикнути до змін, стверджують вчені. Оскільки після переведення годинника ввечері темнітиме на годину пізніше, у людини може виникнути спокуса пізніше лягти спати. Для пом'якшення переходу на літній час вчені рекомендують лягати спати тієї ж години, що й до змін.

На думку фахівців, перехід на літній час можна порівняти з перельотом між сусідніми часовими поясами. Особи, які не мають розладів сну, навіть не помітять різницю. Але якщо людина чутлива до порушення режиму сну, вона може зазнавати труднощів при засинанні ввечері і пробудженні вранці, принаймні протягом декількох днів після переведення годинника. Таким особам вчені радять після переведення годинника не спати в неділю вранці та вдень і не хвилюватися, тому що надмірне хвилювання може спричинити порушення сну, перед сном прийняти мелатонін.

Згідно з ще однією рекомендацією фахівців слід зранку впускати світло в кімнату та уважніше прислухатися до свого організму, особливо якщо виникають труднощі із засипанням протягом перших ночей після переходу на літній час.

Підготуватися до весняного переведення годинника можна заздалегідь, стверджують вчені. Протягом кількох тижнів рекомендовано прокидатися на 5–10 хв раніше кожні 2–3 дні та робити фізичні вправи в умовах яскравого освітлення 30–40 хв щодня до 17:00.

Що ще можна зробити, щоб усунути стрес від переведення годинника?

Для пом'якшення наслідків весняного переведення годинників фахівці рекомендують не вживати напої з вмістом кофеїну та останній прийом їжі проводити за 3-5 годин до відходу до сну, за вечерею не вживати більше 1 алкогольного напою. Слід виключити будь-яку роботу за комп'ютером протягом години перед засипанням, а також перебувати за межами спальні безпосередньо до відходу до сну. Щоб легко заснути, можна прийняти БАДи для сну.

Також вчені розробили кілька рекомендацій щодо спальні для комфортного переходу на літній час. Підтримка у спальні прохолодної температури повітря, темряви та тиші допоможе зберегти здоровий сон, корисними для цього також є зручні подушки та матрац. Крім того, фахівці рекомендують подружжю використовувати різні ковдри, щоб уникнути дискомфорту та пробудження посеред ночі.

Виконання простих рекомендацій може пом'якшити різку зміну режиму сну. Ще більше корисних порад про здоровий спосіб життя та спорт шукайте в нашому блозі!

Поділитися:

Останнє в розділі