Що таке біофлавоноїди та навіщо вони потрібні?

Що таке біофлавоноїди та навіщо вони потрібні?

04.07.2023

Навіщо потрібні біофлавоноїди? Читайте у нашій статті!

 

Флавоноїдами можна назвати групу рослинних метаболітів, які мають антиоксидантний ефект. Також вони мають лікувальні властивості, включаючи протиракові, противірусні та протизапальні властивості. Біологічна активність залежить від типу флавоноїду. Зазвичай вони зустрічаються у рослинах, фруктах, овочах, зернах, квітах, чаї, вині. Є класом поліфенольних сполук, структурною одиницею яких є 2-фенілхромон.

Завдяки антиоксидантним властивостям флавоноїди захищають організм від шкідливого впливу довкілля. Згідно з науковими дослідженнями, деякі продукти та напої з високим вмістом цих добавок запобігають появі таких хвороб, як коронарний інсульт, хвороба Паркінсона або Альцгеймера. До таких продуктів належать червоні фрукти, виноградні соки, червоне вино. А флавоноїд, званий Кверцетином, може допомогти полегшити екзему, синусит, астму та сінну лихоманку.

Основні види флавоноїдів

Соєві флавоноїди чи ізофлавони також знижують рівень холестерину, захищають від остеопорозу, полегшують симптоми менопаузи. Також є кілька підвидів флавоноїдів, їх джерела різняться. Розглянемо це питання докладніше.

  • Флаваноли є найбільшими речовинами. До них відносяться Кверцетин, Полікозанол, Фізетін.

  • Флавони, сполуки яких включають Апігенін, Лютеолін, Хризин.

  • Флаванони містяться у всіх цитрусових, таких як апельсини та лимони, а також у винограді. Гесперидин, Діосмін та Вітамін С-1000.

  • Ізофлавони містяться в основному в бобових. Деякі також були виявлені у мікробах. Вони здатні боротися з багатьма захворюваннями. До препаратів, що містять дані речовини, належать Геністеїн та соєві ізофлавони.

  • Антоціани – це пігменти рослин, квітів та фруктів. Найбільш поширені Олія чорної смородини або малини, сиропи, що містять екстракт пеларгонії.

Основні позитивні якості флавоноїдів

Флавоноїди мають властивість пригнічувати окислення в судинах, зменшувати запалення, запобігати генним мутаціям і перешкоджати розвитку раку. Вони також допомагають у регуляції функції білків, стимулюють хімічні реакції у клітинах. Ці властивості дозволяють уникнути таких захворювань, як підвищений артеріальний тиск та рак.

Смертність від серцево-судинних хвороб залишається великою, незважаючи на прогрес у медицині. Як правило, їх починають лікувати після появи симптомів. Для профілактики рекомендується вживати флавоноїди, оскільки вони позитивно впливають на кров'яний тиск. Завдяки своїм антиоксидантним властивостям флавоноїди можуть знижувати окиснення ліпопротеїнів низької щільності та покращувати ліпідний профіль. Це може знизити ризик серцево-судинних захворювань. Іншим позитивним ефектом є їхня здатність розширювати кровоносні судини та регулювати процес загибелі клітин у внутрішній оболонці.

Ще більше корисної інформації про здоровий спосіб життя шукайте на нашому сайті! Бажаємо успіху!

Поділитися:

Останнє в розділі