Як організувати тренувальний процес під час менструації?

Як організувати тренувальний процес під час менструації?

08.02.2023

Не знаєте, чи можна тренуватися під час менструації? Можна, але треба дотримуватися деяких застережень, про які розповідаємо у статті.

 

Перед походом до спортзалу почалися «ті самі дні»? Менструація –а  не привід відмовлятися від занять спортом та активного способу життя. Відсутність руху у цей період навіть шкідлива, адже спричиняє застій крові. І, навпаки, рух нормалізує венозний відтік і зменшує больовий синдром, якщо він присутній. У цій статті розповідаємо про те, як правильно організувати тренувальний процес та на що звернути увагу.

На що звернути увагу, займаючись спортом під час менструації?

Насамперед потрібно розуміти себе і чути своє тіло. Важливо пам'ятати, що будь-яке навантаження посилюватиме менструальні виділення, а надмірні навантаження можуть спричинити порушення менструального циклу аж до аменореї. Фізичні навантаження не повинні в жодному разі викликати втоми, напруги, непритомності через втрату рідини внаслідок посилення менструальних виділень. Рекомендуються прогулянки, легка гімнастика, пілатес та йога.

Для менструального періоду найкраще підходять помірні аеробні навантаження. Наприклад, ходьба, легкий біг чи заняття йогою та пілатесом. Загалом фізичне навантаження активує кровообіг, зменшує болючий спазм, покращує роботу травного тракту та сприяють більш комфортному самопочуттю під час менструальних кровотеч. Фізичні вправи стимулюють вироблення в організмі гормонів радості – ендорфінів, а отже, допомагають підняти настрій. Однак у дні рясних виділень необхідно виключити вправи, пов'язані з підвищенням внутрішньочеревного тиску (для зміцнення черевного преса, жим ногами тощо).

Як гормони впливають на тренувальний процес і як харчуватись, щоб тренуватися під час менструації?

Менструація – це процес, що регулюється статевими гормонами. Для того, щоб розпочалися місячні, рівень естрогенів та прогестерону в організмі жінки має різко знизитися. За 1 – 2 дні до початку менструації та в перші дні рівень естрогенів у крові перебуває на мінімумі. А саме вони відповідають за кровопостачання тканин, регулюють больовий поріг та обмін речовин, а також сприяють гарному настрою та високій мотивації, у тому числі і для занять спортом.

Щодо харчування, то насамперед важливо стежити за питним режимом, адже під час менструальної кровотечі організм втрачає додатковий обсяг рідини. Крім того, відбуваються втрати білка та заліза, а багато хто в цей період скаржаться на зміни в роботі травного тракту. Тому до раціону слід включити достатню кількість білка та продуктів, багатих на залізо: рибу, м'ясо (насамперед, яловичину), печінку, яйця, молочні продукти, зелень, овочі. Не забувайте і про корисні жири: вони нормалізують вироблення естрогенів та покращують загальне самопочуття.

Сподіваємося, стаття була корисною та цікавою! Слідкуйте за оновленнями блогу та дізнавайтеся ще більше актуальної інформації зі світу спорту.

Поділитися:

Останнє в розділі