Як зміцнити імунітет під час сезонних простудних захворювань?

Як зміцнити імунітет під час сезонних простудних захворювань?

24.01.2023

Забудьте про сезонні застуди: рекомендації зі статті допоможуть зміцнити здоров'я та покращити самопочуття.

 

Жодна людина не хоче застуджуватися та хворіти на вірусні та інфекційні захворювання. Тому в період сезонних спалахів ГРВІ важливо подбати про ефективну профілактику. Може здатися дивним, але основи міцного імунітету – це здорове харчування. Дієтичне м'ясо, риба, овочі, фрукти, бобові – те, що необхідно нам кожен день. Також посиленню захисних властивостей організму сприяє… фізична активність. Навіть 40-хвилинні заняття 3 – 4 рази на тиждень допомагають стати міцнішим та витривалішим. А які ще ефективні способи зміцнення імунітету існують? Корисними порадами по темі ділимося у статті.

Вітаміни, мінерали, рослинні екстракти, які покращують імунітет

Результати наукових досліджень показали, що імунітет укріпляють вітаміни, мінерали, трави та деякі інші речовини. Але перед тим, як почати вживати препарати, що зміцнюють імунітет, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем, який надасть рекомендації та підбере дозування біологічно активної добавки.

Вітамін D

Вітамін D – жиророзчинна речовина, яка бере участь в роботі ЦНС. Саме він посилює активність макрофагів та моноцитів, що борються з хвороботворними бактеріями. Сьогодні безліч людей на планеті відчуває дефіцит вітаміну D, що негативно впливає на імунітет. Вчені часто пов'язують брак вітаміну зі збільшенням ризику розвитку інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів. У деяких випадках дефіцит вітаміну D може спричинити розвиток алергічної астми.

Серйозні наукові дослідження продемонстрували, що додавання до раціону вітаміну D забезпечує значне зниження випадків інфекційних та респіраторних захворювань. Також він покращує стан хворих, що страждають від вірусних та респіраторних захворювань.

Цинк

Цинк – це найпоширеніший у фармакології мінерал, який використовується для зміцнення імунної системи. Його часто додають у льодяники та різні мінеральні комплекси, призначені для покращення імунітету. Це зумовлено тим, що цей мікроелемент необхідний зниження запальних процесів, розвитку імунних клітин та забезпечення зв'язку між ними.

Гострий недолік цієї поживної речовини може призвести до серйозних порушень роботи імунної системи. Це, своєю чергою, значно підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань, особливо пневмонії. Результати багатьох досліджень показують, що включення до раціону добавок з високим вмістом цинку дозволяє знизити ризик розвитку захворювань дихальних шляхів. Більше того, додаткове вживання цинку може прискорити процес одужання.

Вітамін С

Однією з найпопулярніших добавок у світі вважається вітамін С. Вона використовується для зміцнення імунітету, оскільки відіграє важливу роль у захисній системі організму. Аскорбінова кислота підтримує функцію імунних клітин та сприяє підвищенню їхніх захисних властивостей. Крім того, вітамін C використовується організмом для видалення відмерлих імунних клітин та створення нових.

Також поживна речовина виступає в ролі антиоксиданту, який забезпечує захист клітин від пошкоджень, пов'язаних з окислювальним стресом, який може негативно впливати на роботу імунної системи, викликати багато захворювань. Вченими було доведено, що включення до раціону добавок з високим вмістом вітаміну C знижує тривалість інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів. Тому найчастіше його використовують для лікування застуди.

Інші корисні добавки, які зменшать симптоми застуди

Крім вітамінів та мінералів, про які ми розповіли вище, існує цілий ряд інших речовин, які борються з застудою та допомагають долати вірусні й інфекційні захворювання.

  • Селен – це мінерал, який дуже важливий для зміцнення імунітету. Результати досліджень показують, що ця речовина може посилювати захист організму та знижувати ризик розвитку грипу різних штамів, включаючи H1N.

  • Солодка - містить безліч корисних речовин, включаючи гліциризин, здатних захистити від вірусних інфекцій. Як показують дослідження, речовина проявляє противірусну активність при тяжкому гострому респіраторному синдромі, пов'язаному з коронавірусом.

  • Вітаміни групи B – мають важливе значення для імунної системи. Їхня нестача в організмі є причиною погіршення імунітету.

  • Куркумін – чинить сильний протизапальний вплив на організм та зміцнює імунітет.

Підбиваючи підсумки відмітимо: одних лише вітамінів, щоб зміцнити імунітет недостатньо. Варто налагодити повноцінний здоровий сон, дотримуватися питного режиму, не забувати про миття рук та регулярне користування антисептиками. Сподіваємося, стаття була корисною та цікавою, і ви будете здоровими та бадьорими весь рік. Бажаємо удачі!

Поділитися:

Останнє в розділі