Як повернути собі працездатність та енергійність: найкращі харчові добавки

Як повернути собі працездатність та енергійність: найкращі харчові добавки

16.02.2023

Як подолати синдром хронічної втоми? Розповідаємо у статті!

 

Сучасний темп життя, високі навантаження, забруднене довкілля часто негативно впливають на людський організм. Ми відчуваємо млявість, апатію, занепад сил та інші неприємні симптоми. Лікарі навіть вигадали для такого стану спеціальне позначення – синдром хронічної втоми.

Що робити, якщо все валиться з рук, погіршилася пам'ять, постійно хочеться спати, а робочі завдання здаються непідйомними? Хороша новина полягає в тому, що якщо причина не в захворюванні, а в способі життя та харчуванні, виправити проблему можна! У цій статті розповідаємо про найкращі харчові добавки, які повернуть вам бадьорість та енергію.

Женьшень

Женьшень також відомий як Panax ginseng, червоний женьшень або корейський женьшень. Женьшень родом із Кореї, де він використовується вже понад 2000 років. Він також росте у таких регіонах, як Китай та Сибір. Активний інгредієнт женьшеню – гінзенозиди. Женьшень є важливим терапевтичним засобом традиційної китайської медицини (ТКМ). Існують інші види женьшеню, але Panax ginseng унікальний і потрібно бути уважним, щоб не сплутати його з іншими відомими видами женьшеню, такими як Сибірський женьшень.

Дослідження 2015 показало, що женьшень може сприяти зниженню втоми у онкохворих, які проходять лікування. Проведене у 2018 році дослідження хворих на рак, опубліковане у Biomed Pharmacotherapy, показало аналогічні результати. Лікарі ТКМ зазначають, що женьшень допомагає збільшити рівень енергії.

Вітамін В12

Вітамін B12 (інші назви – кобаламін або ціанокобаламін) є важливою поживною речовиною, яка потрібна вашому організму для оптимальної роботи мозку, здорових нервів та крові. Однак, незважаючи на важливість цього вітаміну, існує чимало доказів того, що багато людей у всьому світі відчувають дефіцит цієї важливої поживної речовини.

Дослідження, проведені в Сполучених Штатах, показують, що дефіцит вітаміну B12 відчуває кожна шоста людина (до 17%) у віці від 60 років і старша і кожна п'ятнадцята людина (6%) молодша за 60 років. Однак, ця проблема охорони здоров'я є актуальною не тільки для американців. Наприклад, дослідження, проведене у 2014 році у північній частині Китаю, показало, що дефіцит вітаміну B12 спостерігається у 45% китаянок. Очевидно, дефіцит вітаміну B12 властивий до людей по всьому світу, і результати можуть негативно впливати на якість життя — недостатній рівень вітаміну B12 призводить до втоми та депресії.

Ашваганда

Ашваганда – це рослинний адаптоген, який може бути корисним при керуванні хронічно зниженим рівнем енергії. Батьківщина цієї рослини – Азія, зокрема, Індія та регіони Китаю. Ця трава широко використовується в аюрведичній медицині як засіб терапії втоми, що обумовлено двома причинами:

Підвищує енергію – дослідження 2013 р., опубліковане у Integrative Cancer Therapies, показало, що ашваганда може допомогти підвищити рівень енергії та якість життя у пацієнтів, які лікуються від раку.

Також добавка підвищує витривалість – дослідження на тваринах також показали, що ашваганда може допомогти підвищити кількість енергії та витривалість. Опубліковане в Ayu дослідження від 2015 року, учасниками якого стали спортсмени, засвідчило, що ашваганда може сприяти підвищенню витривалості та покращенню якості життя.

Коензим Q10

Коензим Q10 (CoQ10) вкрай важливий для здоров'я мітохондрій, які можна назвати енергостанціями наших клітин. Оскільки серце є найактивнішим із усіх органів, воно виробляє і вимагає максимальної кількості коензиму Q10 для задоволення своїх метаболічних потреб. Нашим м'язам також потрібно достатньо коензиму Q10 для того, щоб працювати з оптимальною енергією.

Дослідження, опубліковане в Nutrition, показало, що пероральний прийом коензиму Q10 може сприяти зменшенню симптомів втоми та підвищенню фізичної працездатності. Дослідження 2017 р., надруковане в Clinical and Experimental Rheumatology, показало, що 200 мг коензиму Q10 можуть допомогти зменшити симптоми втоми та болю у пацієнтів з фіброміалгією.

Звичайно, це далеко не всі добавки, які можуть позитивно впливати на організм людини і збільшувати енергетичний потенціал. Більше інформації про таку продукцію читайте в інших статтях нашого блогу! Бажаємо успіху!

 

Поділитися:

Останнє в розділі