Найважливіші харчові добавки для здоров'я вашого організму

Найважливіші харчові добавки для здоров'я вашого організму

17.02.2020

Думати, що прийом вітамінно-мінерального комплексу або спеціальної добавки вирішить проблему набору м'язової маси, позбавить проблеми зі здоров'ям, зробить схуднення миттєвим – докорінно неправильно. Але для гарного самопочуття та реалізації поставлених цілей знадобиться щонайменше кілька харчових добавок. Крім того, їх треба правильно вживати. Докладно та зрозуміло про це розповідаємо нижче!

Думати, що прийом вітамінно-мінерального комплексу або спеціальної добавки вирішить проблему набору м'язової маси, позбавить проблеми зі здоров'ям, зробить схуднення миттєвим – докорінно неправильно. Але для гарного самопочуття та реалізації поставлених цілей знадобиться щонайменше кілька харчових добавок. Крім того, їх треба правильно вживати. Докладно та зрозуміло про це розповідаємо нижче!

Що треба знати перед тим, як почати приймати добавки?

Насамперед, не варто бездумно скуповувати вітаміни, біологічно активні та спеціальні добавки. Насамперед, проаналізуйте свій спосіб життя і подумайте, як його переглянути. Немає жодних чудодійних засобів, які замінять активний спосіб життя та спортивні тренування, правильне та багате на корисні речовини харчування.

Запам'ятайте, будь-яка добавка, яку варто приймати, у тому числі – полівітаміни та протеїн, лише доповнення до тренування та правильного харчування. Жодні добавки не допоможуть набрати м'язову масу або скинути зайву вагу без роботи у спортзалі.

Навіщо та як приймати полівітаміни?

Компенсувати недоліки поганого харчування або неправильного способу життя не може вітамінізована добавка. Але якісна мультивітамінна добавка від перевіреного бренду допоможе забезпечити нормалізацію стану вашого організму, особливо, коли він перебуває в стресі через дієти, інтенсивні тренування, період росту і атак на імунну систему.

Тому радимо почати приймати якісну полівітамінну добавку, у складі якої є активні форми вітамінів А, Е, В1, В2, В3, В5, В6, В12, а також мікроелементів:

 • фолат;
 • біотину;
 • кальцію;
 • марганцю;
 • хрому;
 • молібдену;
 • фосфору;
 • калію;
 • селену;
 • магнію і т.д.

Напевно, ви чули, що не можна вживати одні вітаміни та мінерали разом з іншими. Наприклад, кальцій знижує рівень засвоєння заліза. Але такі заяви часто маркетинговий хід, щоб пояснити, чому деякі інгредієнти не включені в капсулу або в таблетку.

Приймаючи полівітамінні добавки, не робіть цього на голодний шлунок. Якщо перед вживанням вітамінів ви не поїсте, засвоєння багатьох поживних речовин сильно зменшиться. Також деякі люди можуть відчути нудоту.

Навіщо та як приймати вітамін D3?

Приймати добавку на основі вітаміну D3 варто хоча б тому, що більшість мультивітамінів не містять цієї поживної речовини у достатній кількості. 4000-8500 МО D3 на добу благотворно впливає на весь організм і показники фізичного навантаження.

Радимо приймати 2000-4000 МО вітаміну D3 за сніданком, разом із їжею. Вживання натще не принесе користі, оскільки вітамін жиророзчинний.

Навіщо та як приймати протеїн?

Білок – будівельний матеріал та основна поживна речовина, що сприяє синтезу м'язового білка. Крім того, він покращує інсулінову чутливість, здійснює контроль над рівнем глюкози в крові, нормалізує кров'яний тиск та знижує рівень запального процесу в організмі.

Також протеїн зменшує катаболічні втрати, спричинені неактивністю чи віком. Він прискорює термогенез і вгамовує відчуття голоду краще, ніж жири та вуглеводи. Радимо додати до свого раціону сироватковий протеїн. А якщо у вас алергія на лактозу, то ідеально підійде ізолят сироваткового протеїну.

Як найкраще приймати протеїн? Експерти зі здорового харчування радять готувати коктейль, в який входить не менше 20 г протеїну та приймати кілька разів на день. Найкраще пити коктейль за півгодини до вживання їжі або перед тренуванням. Це допоможе зменшити почуття голоду та посилити позитивний ефект від тренувального процесу.

Навіщо і як приймати Омега3?

Жирні кислоти – те, що наші клітини використовують для будівництва основи своєї рідкої мембрани. Оскільки вони постійно перебудовуються і руйнуються, для підтримки нормальної фізичної форми і здоров'я треба вживати достатню кількість поліненасичених жирних кислот.

Омега3 допомагає вашій імунній системі нормально функціонувати, а також забезпечує потужний протизапальний ефект. Також поліненасичені жирні кислоти боряться з окислювальним стресом, покращують анаболічний ефект та зміцнюють імунітет.

Приймати Омега3 треба тому, що поліненасичені жирні кислоти:

 • Стимулюють синтез м'язового білка.
 • Забезпечують анаболізм.
 • Активізують процес обміну речовин.
 • Позитивно впливають на шкіру, волосся, нігтьові пластини.
 • Знижують ризик спортивного травматизму.
 • Захистить серце та судини від низки захворювань.

Приймати Омега3 найкраще у першій половині дня, з їжею.

Навіщо та як приймати пробіотики?

Пробіотики – корисні бактерії, які на відміну від штамів шкідливих бактерій позитивно впливають на систему травлення та допомагають підтримати оптимальний рівень здоров'я. Чому треба приймати пробіотики? Насамперед, щоб мінімізувати негативний вплив стресу на організм, навколишнього середовища, неправильного харчування.

Найкраще комбінувати кілька пробіотиків від перевірених брендів, які містять різні штами бактерій. Це допоможе оздоровити мікрофлору кишечника в найкоротший термін. Приймайте пробіотики під час їжі або перекушування з високим вмістом клітковини, овочів, жирних кислот.

Сподіваємося, наша стаття була корисною і ви зможете покращити своє самопочуття, здоров'я та спортивні показники, почавши приймати корисні добавки!

Поділитися:

Останнє в розділі