Секрети ефективного тренування вдома

Секрети ефективного тренування вдома

27.02.2023

Чи можна тренуватися вдома так само ефективно, як у залі? Читайте у статті!

Домашні спортивні тренування можуть бути не менш ефективними, ніж у спортзалі. Це чудовий спосіб тримати себе у формі за умов дистанційної роботи. Однак є основні правила, які допоможуть легко почати тренуватися і досягти видимих результатів. Секретами результативних занять спортом у домашніх умовах ділимося у статті!

Основні правила ефективного тренування вдома

Перед початком занять вивчіть себе. Вимірюйте свою вагу, об'єми стегон, талії, грудей. Повторюючи цю процедуру хоча б раз на місяць, вам легше буде контролювати тренування. До того ж це послужить вам відмінною мотивацією в критичні моменти, коли хочеться кинути заняття. З кожним разом ви будете бачити менші цифри, і це допоможе вам продовжувати тренування, не зменшуючи обертів.

Пам'ятайте, що у будь-якому тренуванні має бути присутнє півгодинне аеробне навантаження. Вибирайте підходящий для вас тренажер. Це може бути орбітрек, велотренажер, бігова доріжка тощо. Це важливо тому, що саме в процесі аеробного навантаження організм витрачає накопичені жири. Це також чудовий спосіб розігріти м'язи перед заняттям. Розробляючи схему силових занять – враховуйте навантаження.

Чергуйте тренування таким чином: один день – руки, груди, плечі; другий – сідниці, ноги та стегна тощо. Прес потрібно качати щоразу, оскільки спину. Таким чином, ваші м'язи зміцнюватимуться одночасно, при цьому, не створюючи занадто великих навантажень.

Не забувайте думати про дихання. Виконуючи вправи – дихайте, і в жодному разі не затримуйте дихання. Від цього виникає аритмія, підвищується артеріальний тиск. Будь-яку вправу потрібно робити на видиху, інакше і результату не досягнете. Нехай ви робитимете все повільніше, зате правильно. Головне стежити за цим, і через якийсь час ви вже звикнете дихати так, як потрібно.

Не зайвим буде й позитивне мислення. Займаючись спортом вдома пам'ятайте, що робите це для свого здоров'я та гарного самопочуття, а також побудови гарного рельєфного тіла.

Які пристрої та аксесуари допоможуть організувати продуктивне спортивне тренування?

Останнім часом великою популярністю користуються аксесуари для фітнесу, які одночасно підвищують ефективність тренування та спрощують його. Наприклад, йога-блоки. Їх часто використовують для збільшення навантаження під час занять пілатесом, йогою та стретчингом для вдосконалення балансу та гнучкості. А також для запобігання травмам, наприклад, при болях у попереку або шиї.

Також для продуктивних домашніх тренувань можуть знадобитися:

  • М'яч. Розвиває почуття рівноваги, його можна використовувати як додаткову вагу під час тренування на прес, а також для розтяжки. А іноді просто для веселощів.

  • Килимок. М'який та не слизький килимок необхідний для занять йогою, розтяжки та будь-яких вправ, які потрібно виконувати лежачи або сидячи на підлозі. Саме він виконує функцію страховки, утворюючи стійку поверхню між вами та підлогою.

  • Гумки. Їх можна використовувати для зміцнення будь-якої групи м'язів, а ще це мініатюрний і невагомий спортивний інвентар, з абсолютної більшості існуючих.

Пам'ятайте, які б вправи ви не виконували і які пристрої не використовували, важливо дотримуватися правильної техніки виконання. Більше про світ спорту, здоров'я та тренувань ви можете дізнатися із нашого блогу. Бажаємо успіху!

 

Поділитися:

Останнє в розділі