Принципи здорового способу життя, які мотивують тренуватись

Принципи здорового способу життя, які мотивують тренуватись

08.04.2023

Не знаєте як знайти позитивну мотивацію до тренувань? Розповідаємо у цій статті!

 

ЗСЖ чи здоровий спосіб життя – ємне поняття, що передбачає вироблення навичок, що дозволяють людині зберігати високий рівень фізичної та інтелектуальної активності. Згідно з офіційними даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), здоровий спосіб життя дозволяє знизити ризик розвитку різних захворювань на 55%. Що включає здоровий спосіб життя і як він мотивує до тренувань, розповідаємо в статті.

Чому здоровий спосіб життя такий важливий?

У загальноприйнятому розумінні під здоровим способом життя розуміється комплекс заходів, спрямованих на збереження та підтримання фізичного, психічного та емоційного здоров'я. Більшість фахівців сходяться на думці, що до ЗСЖ можна зарахувати:

збалансоване харчування, багате на вітаміни та мінерали;

  • фізичну активність;

  • психічну гігієну;

  • відмова від шкідливих звичок.

Тим не менш, з'явилося безліч псевдонаукових даних про здоровий спосіб життя, які пропагують люди, далекі від медицини. Людині, яка вирішила дотримуватися ЗОЖ, важливо розуміти, що слід дотримуватися рекомендацій, розроблених кваліфікованими фахівцями – тільки в такому випадку можна досягти хороших результатів і не нашкодити здоров'ю.

Здоровий спосіб життя та мотивація до тренувань

Не всі люди, які дотримуються принципів здорового способу життя, можуть мотивувати себе займатися спортом. Щоб подолати моменти розчарування, зневіри та простимулювати себе на заняття спортом рекомендується чітко ставити цілі.

Ви повинні чітко уявляти те, що хочете отримати наприкінці. Все, що представлено конкретніше, легше отримати. Поступове досягнення мети та видимий результат формує почуття власної успішності і не дарма витраченого часу. А зародження саме таких відчуттів дає поштовх до подальших дій.

Сформулювавши чітку мету, поставивши терміни, все, що вам залишається – скласти план. Насамперед ви повинні самі собі відповісти на такі питання:

  •  Яку програму тренувань використовувати?

  • Які вправи виконувати, у якій послідовності та скільки робити підходів?

  • Яка періодичність між заняттями?

  • Наскільки різноманітні мої тренування? Чи чергуватиму я навантаження?

І ще дві невеликі хитрощі. Заведіть спортивний щоденник. Записуючи свої фізіологічні параметри, зміни в них, внутрішнє самопочуття під час та після тренування ви зможете виявити певну динаміку, прогрес, на основі яких коригуватимете програму та вдосконалюватимете її.

А щоб не було спокуси прогуляти тренування, з вечора зберіть спортивну сумку і залиште її на найвиднішому місці. Прокинувшись вранці просто не буде вибору, адже погляд завжди падатиме на неї, нагадуючи про те, що сьогодні треба сходити в зал. Нехай у вас все вийде!

Поділитися:

Останнє в розділі