Як налаштувати себе на дієту і не зірватися

Як налаштувати себе на дієту і не зірватися

27.02.2023

Розповідаємо кілька важливих секретів про те, як витримати дієту до кінця!

 

Схуднення – це тривалий процес, який не терпить поспіху та недбалості. Саме тому важливий правильний психологічний настрій. 5 простих, але ефективних правил допоможуть тобі розпочати успішний процес комфортного схуднення.

Ставте адекватні цілі

Натомість ми намічаємо перед собою абстрактні завдання. Питання «Як би мені схуднути?» занадто розлогий. Спробуйте думати конкретніше. Наприклад: «Я хочу за місяць скинути три кілограми, щоб влізти в улюблені штани». Це цілком конкретна мета. І щоб досягти її, треба лише знизити калорійність тижневого меню на 3500 ккал і почати три рази на тиждень займатися спортом.

Математичний розрахунок тут дуже важливий. Наприклад, щоб підготуватися до марафону, потрібно тренуватися тричі на тиждень по годині-півтори протягом чотирьох місяців. Дистанцію в сім кілометрів можна навчитися легко долати, присвячуючи бігу 40 хвилин тричі на тиждень протягом семи тижнів. Коли мету та шляхи її досягнення описані конкретно, діяти набагато простіше.

Перегляньте раціон харчування

Тіло кожної людини спалює різну кількість калорій. А без їхнього підрахунку схуднути складно. З'ясуйте скільки калорій ви спалюєте. Число, що вийшло – ваша щоденна норма калорій для підтримки оптимальної ваги. Це мінімальна кількість калорій, при якому ваш організм функціонуватиме.

Хочете схуднути? Пам’ятайте про цю кількість калорій, але не голодуйте і не опускайтеся нижче за розрахований показник, інакше обмін речовин сповільниться. Краще заздалегідь плануйте 3-4 різноманітні прийоми їжі на день. Якщо це необхідно, пакуйте їжу в контейнери і беріть на роботу. Але в жодному разі не голодуйте! Якщо вам складно відмовитися від солодощів, спробуйте замінити звичні ласощі на корисні, наприклад протеїнові батончики.

І ще кілька важливих рекомендацій, які дозволять не зірватися

Пам'ятайте, що фізичні вправи є невід'ємною частиною процесу. Але кидатися з місця у кар'єр неправильно. Тіло потрібно готувати до навантаження. Якщо ви ніколи не тренувалися, почніть із простої ходьби та вправ на прес будинку. Потім підключіть спокійні заняття на зразок йоги, пілатесу та аквааеробіки.

І ще кілька моментів, які реально працюють:

  • Не шкодуйте і не виправдовуйте себе. Виправдання із серії «Я не можу схуднути, тому що багато працюю, відчуваю стрес і заслуговую на смачне заохочення. А на спорт у мене немає часу» псують всю справу. Міняти звички завжди важко.

  • Складіть чіткий порядок дня. Переконайтеся, що безлад у справах і планах негативно впливає як на роботу, так і на особисте життя. Тим більше, що це правда — хаос лише шкодить.

  • Не слухайте негативних прогнозів від оточуючих та долайте себе. Наприклад, коли ви робите віджимання і вам вже не в силі, ви можете зупинитися і залишитися там, де ви були ... або зробити ще пару віджимань і перебороти себе.

Нехай у вас все вийде! Бажаємо успіху!

 

Поділитися:

Останнє в розділі