Як мотивувати себе тренуватися?

Як мотивувати себе тренуватися?

01.02.2023

Шукаєте мотивацію для початку тренувань? Практичні поради на тему в статті!

 

Все обіцяєте собі, що будете займатися спортом, але коли доходить до діла вам не вистачає сили волі, щоб регулярно тренуватися? У цій статі розповідаємо про найефективніші способи, які допомагають побороти нерішучість та лінощі.

Але насамперед, психологічний момент, який варто враховувати – не ставте собі не реалістичну мету, адже не досягнувши бажаного результату за кілька занять, ви розчаруєтесь і бажання займатися спортом пропаде зовсім. Обов’язково оберіть ту мету, досягти якої можна фізично та розумово. Крім того, постарайтеся планувати лише на короткий термін, особливо якщо є початківцем.

Секрет мотивації №1: створіть план тренувань

Без плану тренувань досягти цілей буде набагато складніше. Якщо ви хочете схуднути, набрати м'язову масу чи силу, вам слід скласти графік тренувань та вправ на тиждень. Завдяки цьому ви знатимете, що саме на вас чекає і зможете підготуватися до цього заздалегідь.

Щоб отримати максимальну користь від плану тренувань, ви повинні виконати наступні 7 кроків:

 • поставте перед собою реалістичну мету;

 • виберіть структуру тренувань;

 • виберіть відповідні вправи для певних тренувань;

 • виберіть кількість повторень та підходів;

 • створіть комбінації вправ;

 • заплануйте періодичність тренувань.

Секрет мотивації №2: придумайте для себе винагороду

Примарні цілі а-ля «міцне здоров'я», «довголіття», «неймовірне тіло» або «я в тренді» можуть виявитися недостатньо відчутними для більшості людей. Що робити? Придумати собі реалістичну нагороду. Наприклад, ви можете потішити себе чимось солодким після виснажливого походу в басейн. Прекрасно буде, якщо солодощі будуть корисними, радимо звернути увагу на протеїнові батончики та панкейки.

Секрет мотивації №3: позитивне мислення дійсно працює!

Позитивна візуалізація – вірний соратник мотивації. Подумайте про те, як чудово спостерігати за зародженням кубиків вашого преса, і моральні сили для походу в тренажерку з’являться самі собою.

 Однак одних мрій недостатньо — мають бути дотримані певні умови. На думку психологів, структура позитивного мислення, здатну дати позитивний результат складається з:

 • осмислення того, чого ви хочете досягти;

 • уявлення про те, з чим асоціюється результат;

 • визначення тих перешкод, які можуть зустрітися на шляху до мети;

 • формулювання способів подолання можливих перешкод.

Якщо чітко усвідомити мету та вибудувати детальний план її досягнення, можна бути успішнішими у своєму прагненні.

Секрет мотивації №4: відслідковуйте свій прогрес

Мало фотографуватися та додавати свої фотографії до соціальних мереж. Щоб повністю мотивувати себе продовжувати тренуватися, слід вести щоденник свого прогресу. Особливо якщо ви тренуєтеся вдома, без присутності досвідченого тренера. Щоб з'ясувати, які вправи є ідеальними для вас, у який день у вас була найкраща продуктивність і скільки кілограмів вам вдалося скинути, слід правильно фіксувати інформації про кожне тренування.

Ви повинні зосередитися на таких факторах:

 • вага після тренування;

 • раціон протягом дня;

 • вимір певних частин тіла – діаметра біцепса, грудей, живота, стегон тощо;

 • відчуття перед тренуванням і після нього;

 • кількість спалених калорій.

Слідкуючи за цими критеріями, ви зможете визначити свій прогрес з часом, осмислити помилки, які ви робите, або, навпаки, з'ясувати, які ваші сильні сторони. Якщо ви побачите свій прогрес, бажання тренуватися гарантовано зросте. Також можна використовувати фітнес-щоденник, який зазвичай містить різні фітнес-поради, корисні рецепти та мотиваційні фрази.

Сподіваємося, стаття була корисною та цікавою! Вперед до нових звершень!

Поділитися:

Останнє в розділі